Kraków przygotowuje się na wybory

Najważniejszym z największych problemów w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy są nie dostosowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez wzrost liczby samochodów na krajowych ulicach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian jak również poprawi całokształt gospodarki miasta.

Wśród pozostałych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg potrzeba zainwestować sporo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje remont przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości. Kraków centrum konferencyjne
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.