Kraków się rozwija szybko

Wśród wielu województw w Polsce, Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze sztuki i rozrywki, ale również na wielu innych polach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Zmiany, które dokonały się w mieście w niedawnych latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście pnie się do przodu.
Pomocne nowości w mieście.
Co godnego pochwały wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie finane EU, z których miasto niemało korzysta. Szybkie postępowanie w zakresie uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina uzupełniła się o nowe drogi, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, i ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.
Niemałe innowacje nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj nie interesują nas informacje, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Typowemu obywatelowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Podczas gdy miasto rozwija się z każdym miesiącem. Zmiany w obszarze zarządzania odpadami, budowie i unowocześnianiu sieci wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie umożliwiają mieszkańcom lepiej i wygodniej żyć. Miasto zmienia się też w zakresie możliwości konferencyjnych. Wartość miasta rośnie za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane dzięki radnym akcje nie obejmują tylko ścisłego centrum miasta, ale również są związane z pełnym województwem . Z tej przyczyny lepiej nie użalać się lecz dostrzec innowacje w które obrósł Kraków.
Następne miesiące – jeśli będzie możliwość zachowania szybkości innowacji – umożliwią miastu zostać prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski opinie